انجمن جنبش سبز ایران
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HomeHome  Log in  RegisterRegister  SearchSearch  Latest imagesLatest images  

از سرکوب 42 تا پیروزی 57- از سرکوبی 88 تا پیروزی.....؟

Go down 
2 posters
AuthorMessage
sina sabz

sina sabz

تعداد پستها : 119
اعتبار : 49

از سرکوب 42 تا پیروزی 57- از سرکوبی 88 تا پیروزی.....؟ Empty
PostSubject: از سرکوب 42 تا پیروزی 57- از سرکوبی 88 تا پیروزی.....؟   از سرکوب 42 تا پیروزی 57- از سرکوبی 88 تا پیروزی.....؟ Empty2010-03-30, 15:36

در سال 1342 با اوج گرفتن مخالفتها بر ضد محمد رضا شاه سرکوب شدید مخالفان آغاز شد و بعد از مدت کوتاهی تمام اعتراضات به شدت سرکوب و هیچ کس حتی روحانیان تند رو هم جرات حرف زدن نیافتند اما 15 سال بعد که یک دوره آرامش برای حکومت سپری شد با اقدامات احمقانه شاه دوباره آتش اعتراضات روشن شد در شرایط فعلی هم مخالفان به شدت سرکوب شدند و این حرکت قطعا ادامه دارد و در آینده هم تعداد بیشتری به این جنبش میپیوندند به قول خمینی یاران ما در قنداق ها هستند البته به نظر من جنبش سبز به این زودی و به سرعت به پیروزی نمیرسه این کار نیازمند برنامه ای آینده نگرانه و نیازمند صبر و استقامت هست اما بالاخره به پیروزی میرسه نکته جالب این هست که روحانیت و ارتش در مقابل نظام قرار گرفتند یکی از ضعفهایی که جمهوری اسلامی داره و اتفاقا شاه هم همین ضعف رو داشت که در سقوطش خیلی کمک کرد انحصار قدرت در اختیار عده معدودی هست که با کنار زدن اونها به راحتی نظام سقوط میکنه البته به نظر من افراد مفید زیادی در جمهوری اسلامی هستند که از اونها استفاده نمیشه مثل اینکه هر کس نوکری خامنه ای رو بکنه به پست و مقام میرسه
من اطمینان دارم که ما پیروز میشیم اما نه به این زودی و لی زیاد هم طول نمیکشه روحیه داشته باشید و استقامت و صبر قطعا ما پیروزیم
روز به روز بر تعداد مخالفان افزوده میشود
مرگ بر یزید زمان
ما پیروزیم7
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin
Admin

تعداد پستها : 47
اعتبار : 21

از سرکوب 42 تا پیروزی 57- از سرکوبی 88 تا پیروزی.....؟ Empty
PostSubject: Re: از سرکوب 42 تا پیروزی 57- از سرکوبی 88 تا پیروزی.....؟   از سرکوب 42 تا پیروزی 57- از سرکوبی 88 تا پیروزی.....؟ Empty2010-03-30, 16:07

البته فرق عمده زمان فعلی و زمان شاه دسترسی سریعتر و گسترده تر اقشار جامعه به اطلاعات است که همین عامل در مشروعیت زدایی و درنهایت سقوط رژیم نقش به سزایی دارد
Back to top Go down
http://JonbeshSabz.toolbar.info

از سرکوب 42 تا پیروزی 57- از سرکوبی 88 تا پیروزی.....؟
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» پیروزی جنبش سبز بر سلمان فارسی مبارک باد
» با موتور سواران سرکوب گر دستگیر شده چه کار کنیم؟
» توضیح در مورد ماشینهای سرکوب خریداری شده سپاه از چین
» زهرا رهنورد : سرکوب اندیشه زنان به بهانه دفاع از لذت طلبان
» رمز پیروزی : اعتصاب مانند کردستان ، قیام مانند تایلند